REKLAMA


Joachim Brudziński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Joachim Brudziński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

OCEŃ POSŁA


Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 4 lutego 1968 roku w Świerklańcu (województwo śląskie). Z wykształcenia i zawodu politolog. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego.

Po studiach założył Morskie Centrum Informacji Zawodowej, zajmujące się podnoszeniem kwalifikacji językowych polskich marynarzy i rybaków. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Morskiego w Szczecinie. Był także wykładowcą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Policealnym Studium Administracji.

W 1991 roku związał się z Porozumieniem Centrum, następnie z Prawem i Sprawiedliwością. W 2002 roku został wybrany prezesem Zarządu regionalnego PiS.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Szczecin (Świnoujście, Stargard Szczeciński, Goleniów). Został wybrany na posła zdobywając 46 918 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiadał w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Był także wicemarszałkiem Sejmu. Prace w ciałach parlamentarnych przerwał wraz z nominacją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która nastąpiła 9 stycznia 2018 r. Joachim Brudziński został ministrem w tym resorcie.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (17 komentarzy)

 • waldemar 2018-01-31 19:46:14
  W komentarzach wpisy robią same dupki które w życiu nic nie osiągnęły i niczym się nie wyróżniły ale zawiścią że ktoś osiągnął sukces aż kipią.
 • nienawidzę pis 2017-10-16 19:16:00
  komunista, złodziej, zdradziecka morda ...... ma w de WSZYSTKICH, bez wyjątku POLAKÓW ..... ale KASA, KASA, KASA .... to dla joja bredzińskiego jest najważniejsze .... Ten ktoś nie jest ze SZCZECINA!!!!!!! I nigdy nie był ...... Od wielu lat wraz z żoną i córkami mieszka na stałe w Warszawie!!!!
 • LESIO 2017-10-16 08:23:03
  Nawet nie Bierny, nawet nie Mierny ale zawsze WIERNY (Naczelnikowi Państwa) czyli "piesek" na posługi
 • Komunista i Złodziej 2017-06-14 14:32:25
  Nazwał komunistami i złodziejami rodaków którzy mają inne poglądy, w tym mnie chociaż z komuną walczyłam na swój sposób a jeżeli coś ukradłem to tego nie pamiętam. Podłość tej władzy i Bredzińskiego osobiście mogłaby konkurować z bolszewikami, którymi chcieliby mianować innych a i metody oraz strukturę rządzenia mają podobne.
 • XXX 2017-04-15 10:08:16
  Co za cyrk z tym Miśkiem Co wyprawiacie Śmiech robicie z widzów Nie ośmieszajcie naszej OJCZYZNY swoją głupoto i cynicznym postępowaniem Patrząc w twarz widzom trzeba mieć dużo tupetu aby mówić takie głupoty ale po Panu można się spodzewać wrzystkiego
 • POLAK 2017-04-11 09:53:01
  Szanujesz swoich rodziców ja swoich też i nie mogę pozwolić abyś obrażał moich rodziców wyzywając ich od złodziejów Ale brakuje Ci w wychowania i szacunku dla ludzi starszych którzy przeszli czasy drugiej wojny powstanie odbudowę Warszawy A Pan co Ja Pana też nie szanuje ale nie ubliżam Tym się różnimi
 • złodziej wg Brudzińskiego 2017-04-08 22:26:19
  Powinneś przeprosić starsze pokolenie gdy myśmy budowaliśmy POLSKIE walczyliśmy w podziemiu o wolność Ty zamiast uszanować nas wyzywałeś nas od KOMUNISTÓW I ZŁODZIEJI A co Ty wtedy robiłeś marionetko Kaczorowskiego w 68 r strajki studentów skoszarowanie służba czynna a ty co ale sumienie i historia ciebie rozliczy Możesz mieć inne poglądy ALE ZAWSZE SZANUJ RODAKÓW JAK SAM CHCESZ ABY CIEBIE SZANOWANO
 • ten czas sie zbliża..... 2017-03-24 22:13:06
  Jak to śpiewał polityczny głupek Kukiz, " .... jak ja was (...) nienawidzę, i jak ja wami (...) gardzę ,jak ja się za was (...) wstydzę ...." z dedykacją dla pana bredzieńskiego !!!!! i tych co robią dobra punktacje , hahahahahhahah
 • Jojo 2017-03-21 22:15:53
  Jojo vel Bredziński, widząc go w TV przełączam kanał, bezczelny jak mało kto