REKLAMA


Tomasz Lenz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Lenz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył studia magisterskie na kierunku historia.

Działał w Izbie Przemysłowo-Handlowej. Pełnił funkcję konsultanta i wykładowcy National Democratic Institute for International Affairs, organizacji prowadzącej działania na rzecz umacniania demokracji w Europie Środkowej i Wschodniej m.in. na Ukrainie, w Gruzji, Kirgistanie, Kazachstanie. Odbył praktyki w Parlamencie Europejskim wBrukseli w biurze szkockiego posła Nirja Devy oraz staż w Westminster Foundation for Democracy w Wielkiej Brytanii.

W latach 90. należał do Unii Wolności. Został następnie członkiem Platformy Obywatelskiej. Objął funkcję przewodniczącego regionu kujawsko-pomorskiego, po zmianie statutu tego ugrupowania został członkiem zarządu krajowego PO.

W wyborach parlamentarnych w 2005 roku z listy PO został wybrany do Sejmu V kadencji w okręgu toruńskim. W wyborach w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 34 545 głosów. Został przewodniczącym polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej oraz przewodniczącym stałej podkomisji ds. Partnerstwa Wschodniego.

W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 28 998 głosów. Wszedł w skład Komisji Spraw Zagranicznych oraz w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, został także wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PO.

W 2015 ponownie wybrano go do Sejmu, w okręgu Toruń (Włocławek, Grudziądz, Brodnica) otrzymał 21 323 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (5 komentarzy)

 • pamięć absolutna 2017-07-20 10:17:09
  W dzień po odepchnięciu z premedytacją posła PIS na sali obrad, nie pamięta zdarzenia. Pytam się zatem kto nami rządzi ? Ktoś kto ma zaburzenia pamięci nie powinien zasiadać w ławach sejmowych. Kłamca i cynik który mówiąc, że nie pamięta tej sytuacji w tym samym momencie uśmiecha się do wszystkich polaków. Żenada i wstyd który potwierdza nurt PO !
 • PL.😀 2017-07-19 19:25:58
  TYPOWY ROZWŚCIECZONY ZOMO-WIEC !!! Tylko pałkę mu dać a załatwi wszystkich, którzy mają inne zdanie niż PO. (wspomnę, że do tego nawoływał Komorowski). TO KOLEJNY OBJAW DEMOKRACJI REPREZENTOWANEJ PRZEZ TOTALNĄ OPOZYCJĘ. TO KOLEJNA PROWOKACYJNA PRÓBA WYWOŁANIA SKANDALU I SKŁUCENIA POLAKÓW!!!
 • hendryk 2015-09-30 22:06:23
  cynizm albo arogancja Pana jest przyczyną decyzji o kandydowaniu ? Po owocach już poznaliśmy .Pana trzykrotne głosowania za zabijaniem nie narodzonych dzieci dyskredytują pana jako parlamentarzystę któremu można powierzyć obronę człowieka ,jeżeli jest to dla pana za trudne proszę zrezygnować "Naród który zabija własne dzieci nie jest godny przetrwania" parlamentarzysto pozwól żyć!
 • tg 2015-09-12 19:42:08
  Następny historyk, do szkoły uczyć ....