REKLAMA


Tomasz Szymański - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Szymański Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urzędnik samorządowy i polityk, poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Ukończył studia z zakresu administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował jako przedstawiciel techniczno-handlowy polskiego oddziału francuskiego przedsiębiorstwa.

W wyborach w 2006  roku z ramienia Platformy Obywatelskiej bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Grudziądza. W 2007 roku objął stanowisko sekretarza urzędu miasta w Grudziądzu. W 2010 roku został wybrany do sejmiku kujawsko-pomorskiego IV kadencji.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy PO, otrzymując 7510 głosów w okręgu toruńskim. W 2013 roku został wybrany na przewodniczącego miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 10 399 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji do Spraw Petycji.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ponary 2015-10-23 08:33:55
    „Zapamiętajcie, że za nieszczerość i tchórzostwo zawsze trzeba płacić. Nie wyobrażajcie sobie, że przez całe lata można uprawiać służalczą propagandę na rzecz radzieckiego lub też jakiegokolwiek innego reżimu, a potem powrócić nagle do intelektualnej przyzwoitości. Raz się skurwisz – (...) zostaniesz” – pisał blisko 70 lat temu George Orwell. Wprawdzie te słowa dotyczyły zachowania brytyjskich intelektualistów i dziennikarzy oraz uprawianej przez nich antypolskiej propagandy, lecz także dziś nie straciły na aktualności w odniesieniu do polskich „gwiazd”