REKLAMA


Jan Łopata - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Łopata Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Urodzony 16 sierpnia 1954 roku w Motyczu (województwo lubelskie). Inżynier rolnik. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W latach 1981-1998 był prezesem zarządu Spółdzielni Usług Rolniczych w Konopnicy. Od 1999 do 2001 roku pełnił funkcję pierwszego starosty lubelskiego w tworzonym od podstaw powiecie lubelskim. Zorganizował Starostwo Powiatowe w Lublinie, powoływał jednostki organizacyjne powiatu, wypracowywał formy współpracy z gminami.

Następnie, do 2003 roku, był wicewojewodą lubelskim. Od 1984 roku działa aktywnie w ruchu ludowym. Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu powiatowego PSL w Lublinie, sekretarza zarządu wojewódzkiego PSL oraz członka Rady Naczelnej PSL.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 7750 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.