REKLAMA


Jarosław Stawiarski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jarosław Stawiarski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 3 października 1963 roku w Kraśniku. Historyk. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz w zakresie zarządzania oświatą na Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie.

W 1989 roku został członkiem NSZZ „Solidarność”. Pracował jako nauczyciel w szkołach w Kraśniku. Od 1997 do 2002 roku był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1. W latach 2002-2006 pełnił funkcję starosty powiatu kraśnickiego. Następnie zasiadał w radzie powiatu.

Do 2005 roku działał w Partii Centrum. Następnie wstąpił do klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Od 2011 do 2014 roku pełnił funkcję zastępcy burmistrza Kraśnika. W tym samym roku objął mandat posła po Jarosławie Żaczku, który został wybrany na stanowisko burmistrza Ryk.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 15 807 głosów). 19 listopada 2015 został mianowany sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyk.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Obrony Narodowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.