REKLAMA


Krzysztof Głuchowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Głuchowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodził się w Łukowie (miejscowość nieopodal Siedlec), w roku 1956. Poseł na sejm VII i VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Jest rolnikiem, samorządowcem i politykiem. Edukował się do 1976 roku. Ukończył Państwowe Technikum Rolniczo-Łąkarskie w miejscowości Radoryż Smolany.

Politycznie związany w przeszłości z Ligą Polskich Rodzin, obecnie z Prawem i Sprawiedliwością, członek tej partii.  Z jej poparciem obejmował stanowiska samorządowe. Wcześniej był senatorem IV kadencji i posłem na Sejm VII kadencji. 9 września 2015 został posłem na Sejm VII kadencji. Objął mandat zastępując Małgorzatę Sadurską.

Odznaczony w 2006 roku za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz rozwoju wsi i rolnictwa.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Lublin (Puławy, Kraśnik, Łuków). Został wybrany na posła zdobywając 9 924 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.