REKLAMA


Lech Sprawka - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Lech Sprawka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 9 sierpnia 1955 roku w Radawczyku Kolonii (województwo lubelskie). Ukończył studia w Instytucie Technologii i Eksploatacji Maszyn Politechniki Lubelskiej w zakresie mechaniki, specjalność: samochody i ciągniki. Odbył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości w oświacie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Pracował jako nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych w Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie. Następnie był dyrektorem tej placówki. W 1998 roku pełnił funkcję kuratora oświaty, a w latach 2000-2001 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Następnie powrócił do pracy w szkolnictwie.

Związany z Prawem i Sprawiedliwością. W wyborach samorządowych w 2010 roku z ramienia PiS bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Lublina.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 15 713 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Finansów Publicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.