REKLAMA


Jakub Kulesza - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jakub Kulesza Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Od 2010 roku działa w Stowarzyszeniu "Koliber". Od 2011 roku koordynował projekty Latający Uniwersytet KoLibra i Lekcje Ekonomii dla Dzieci. W 2012 roku był wiceprezesem KoLiber Warszawa. Od czerwca do grudnia 2012 roku był skarbnikiem i I wiceprezesem KoLibra, a 8 grudnia 2012 roku został wybrany na stanowisko Prezesa Stowarzyszenia KoLiber. W 2014 roku był przewodniczeniem Sądu Naczelnego, a aktualnie zajmuje się koordynowaniem Centrum Informatycznego KoLibra.

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Studiował na makrokierunku elektronika, informatyka i telekomunikacja. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu lubelskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 15 058 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Jerzy Nowakowski 2017-01-05 04:20:56
  Poseł Jakub Kulesza jako referent sprawy, po szumnym ogłoszeniu w dniu 17.11.2016r. na Konferencji w Sejmie (w otoczeniu 2 innych posłów K'15) o sensacyjnej możliwości powszechnego występowania obywateli do Urzędów Skarbowych w Polsce o zwrot nadpłaty podatku z PIT za okres 5 lat - w kilka tygodni później, jak przyszło co do czego, by podbudować wiedzą mnie, naiwnego kukizowca, który wystąpił do miejscowego Naczelnika US z wezwaniem o zwrot nadpłaty wymienionego podatku, bowiem uwierzył, że ów Apel jest przemyślany i profesjonalnie podbudowany pod względem prawnym) - wtedy p. Kulesza, kolokwialnie mówiąc "olał" podatnika, nie udzielając mu żadnej pomocy prawnej pomimo wielokrotnych próśb tel. i mailowych i mimo że pojechałem ponad 120 km na koszt własny do Sejmu na umówione, zaledwie 5-cio minutowe, jak później się okazało, spotkanie z panem Posłem w przedmiotowej sprawie, w trakcie którego sprytnie pościemniał i "wykręcił się sianem". W tej sytuacji, w walce na argumenty z US zostałem sam. Dla mnie pan Poseł Jakub Kulesza to nieodpowiedzialny chłopiec w krótkich spodenkach.
 • Jerzy Nowakowski 2017-01-04 05:10:10
  Poseł Jakub Kulesza jako referent sprawy, po szumnym ogłoszeniu w dniu 17.11.2017r. na Konferencji w Sejmie (w otoczeniu 2 innych posłów K'15) o sensacyjnej możliwości powszechnego występowania obywateli do Urzędów Skarbowych w Polsce o zwrot nadpłaty podatku z PIT za okres 5 lat - w kilka tygodni później, jak przyszło co do czego, by podbudować wiedzą mnie, naiwnego kukizowca, który wystąpił do miejscowego Naczelnika US z wezwaniem o zwrot nadpłaty wymienionego podatku, bowiem uwierzył, że ów Apel jest przemyślany i profesjonalnie podbudowany pod względem prawnym) - wtedy p. Kulesza, kolokwialnie mówiąc "olał" podatnika, nie udzielając mu żadnej pomocy prawnej pomimo wielokrotnych próśb tel. i mailowych i mimo że pojechałem ponad 120 km na koszt własny do Sejmu na umówione, zaledwie 5-cio minutowe, jak później się okazało, spotkanie z panem P(osłem) w przedmiotowej sprawie, w trakcie którego sprytnie pościemniał i "wykręcił się sianem". W tej sytuacji, w walce z US na argumenty zostałem sam. Dla mnie pan Poseł Jakub Kulesza to nieodpowiedzialny chłopiec w krótkich majtkach.
 • aga 2016-10-26 08:43:37
  Mam nadzieję, że już nie powtórzy się Pana "wpadka", gdy wypowiedział się Pan jako rzecznik Kukiz'15 o ludziach okradanych przez banki... To była mega wtopa w TV Republika. Tego nigdy Panu nie zapomnimy, choć urocze, że w końcu powiedział Pan to, co naprawdę myśli o ludziach, którzy dali się oszukać banksterom.
 • Anna 2015-09-19 13:30:34
  Jakie jest stanowisko Jakuba Kuleszy w sprawie przyjmowania do Polski fali imigrantów?