REKLAMA


Agata Borowiec - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Agata Borowiec Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzona 13 czerwca 1987 roku w Biłgoraju. Posłanka na sejm VIII. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończyła liceum ogólnokształcące w Biłgoraju, następnie zaś studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim. Kształciła się także na podyplomowym studium w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zajęła się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej jako właścicielka agencji reklamowo-szkoleniowej.

Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości i Forum Młodych PiS. Była asystentką społeczną Jana Szyszki. Bezskutecznie kandydowała w 2006 do samorządu województwa. W 2014 uzyskała mandat radnej sejmiku lubelskiego.

W wyborach w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu chełmskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 17 183 głosy.

Zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PiS Hańba Wstyd! 2016-09-21 12:24:44
    Do wyborca rk: Przecież była tyko marionetką Beaty Mazurek na przykrywkę w wyborach parlamentarnych 2015roku, szkoda mi taj kobiety iż dala się oszukać jak znaczna większość przestępcom .
  • wyborca rk 2016-09-20 22:11:20
    Ma swoje zdanie. Poznałem późno, bo po wyborach w lutym 2016 r. i jestem mile zaskoczony. Życzę jej samych sukcesów.