REKLAMA


Marcin Duszek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marcin Duszek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 10 lutego 1982 roku w Łosicach (województwo mazowieckie). Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Studiował germanistykę na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie samorządu terytorialnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego, z ramienia którego w 2006 roku został wybrany na radnego powiatu bialskiego. W maju 2010 roku przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, a pół roku później z listy tej partii uzyskał reelekcję na kolejną kadencję radnego.

W wyborach w 2011 roku bez powodzenia kandydował z listy PiS do Sejmu. Mandat objął jednak w 2014 roku po rezygnacji Jerzego Rębka, który odszedł z Sejmu w związku z wyborem na stanowisko burmistrza Radzynia Podlaskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Chełm (Zamość, Biała Podlaska, Krasnystaw). Został wybrany na posła zdobywając 12 783 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Petycji oraz w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ZAMOŚĆ AFERA PiS 2017-12-22 21:26:01
    Lubelski samorząd terytorialny doprowadził do destabilizacji całego systemu prawnego w kraju, starości powiatowi od lat łamią prawa człowieka,odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej,wprowadzili do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa które zobligowały Komisje Europejską do podjęcia nadzwyczajnych kroków prawnych.Mapy geodezyjno- kartograficzne od lat są sfałszowane (zasadnicze,usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI linia interpretacyjna rozdzielająca grunt "B" mieszkalny od rolnego)wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, akty notarialne zakupionych wcześniej gruntów rolnych potwierdzają „nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej”.Największa afera gospodarcza w świecie,właściciele gruntów nie byli stronami postępowań w związku z modernizacjami gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze z Środków Unijnych w obrębach miast i gmin, nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013 roku poz.503,rządy PO-PSL-SLD.Wyroki Unijnego Trybunału Sprawiedliwości z klauzulą natychmiastowej wykonalności:Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT .UE (TUSE)z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10.Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np.z rolnego na budowlany),czy uzbrojenia wykraczające poza zwykłe formy sprzedaży,w celu sprzedaży działek musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty VAT.