REKLAMA


Bożenna Bukiewicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bożenna Bukiewicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Posłanka PO urodziła się w Żarach w 1978 roku ukończyłam studia w Wyższej Szkole Inżynierskiej na Wydziale Mechanicznym, uzyskując tytuł magistra inżyniera mechanika.

Od 2001 roku współtworzyła Platformę Obywatelską. W 2002 roku uzyskałam mandat radnej Rady Miasta, gdzie przewodniczyłam Komisji Gospodarki i Klubowi Radnych Platformy Obywatelskiej.

W 2005 roku z listy PO trafiła do Sejmu. Sukces powtórzyła także w 2007 i 2011 roku.

Od 2002 jest przewodnicząca Powiatu grodzkiego Miasta Zielona Góra. W latach 2003-2007 była wiceprzewodnicząca Regionu Lubuskiego PO, a od czerwca 2007 przewodniczącą Regionu Lubuskiego PO. W latach 2007 - 2011 była członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Jest także członkiem Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP, wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PO RP oraz przewodnicząca Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej.

W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 25 715 głosów w okręgu Zielona Góra (Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Senioralnej oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.