REKLAMA


Krystyna Sibińska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krystyna Sibińska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Działaczka samorządowa, inżynier i polityk, w latach 2008-2011 przewodnicząca Rady Miasta Gorzów Wielkopolski.

Absolwentka budownictwa na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Przez kilkanaście lat była zatrudniona w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego "Gobex", dochodząc do stanowiska zastępcy dyrektora. Pracowała także jako nauczyciel zawodowy i prowadziła własną działalność gospodarczą. W 2002 roku przeszła do pracy w administracji samorządowej jako kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta i Gminy w Witnicy.

Zaangażowała się w działalność Platformy Obywatelskiej, w 2002 roku bez powodzenia ubiegała się o mandat radnej Gorzowa Wielkopolskiego (z ramienia lokalnej koalicji Razem dla Gorzowa). Była wybierana na radną w kolejnych wyborach samorządowych (w 2006  i w2010). W 2008 roku powołano ją na stanowisko przewodniczącej rady miasta, utrzymała tę funkcję także w 2010 roku. W tym samym roku bezskutecznie ubiegała się o urząd prezydenta miasta.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO, otrzymując 8756 głosów w okręgu lubuskim. W 2014 roku ponownie bez powodzenia kandydowała na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 ponownie wybrana do Sejmu z wynikiem 6868 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Infrastruktury.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Gorzów W. 2017-11-15 19:59:03
    Marna radna z Gorzowa, a startowała z list w okręgu lubuskim. Totalne "0". Zrobi wszystko by utrzymać się przy korycie !!!