REKLAMA


Katarzyna Lubnauer - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Katarzyna Lubnauer Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Dr matematyki, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i naukowiec. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Popularyzator nauki, od kilku lat członek Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, rokrocznie współorganizuje imprezy festiwalowe z dziedziny matematyki i  informatyki dla ponad 700 uczniów ze szkół z województwa łódzkiego. Współpracuje też przy organizacji konkursu dla gimnazjalistów i licealistów „Matematyka Moja Pasja”. W czasie studiów krótko nauczyciel matematyki w VIII LO w Łodzi.

Działalność obywatelska

- Blogerka i publicystka magazynu Liberte. Bloga zaczęła pisać w 2010 roku (lubnauer.wordpress.com), a od 2014 roku jest on jednym z blogów na Liberte.pl - lubnauer.liberte.pl.

- Współzałożycieli inicjatywy „Świecka szkoła” poświęconej zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej finansowanie religii z budżetu państwa. Jej tekst „Najwyższy czas wyprowadzić lekcje religii ze szkół”, stał się początkiem akcji „Świecka szkoła” zainicjowanej przez Leszka Jażdzewskiego. 
- Członek stowarzyszenia Instytut Tolerancji. Obecnie uczestniczy w ramach Instytut Tolerancji w projekcie Grundviga LUTA (Learn-Understand-Trust-Act) Civil Education on Asylum Policy in Europe, poświęconemu problematyce uchodźców w krajach UE.

Polityka

W 1994 roku wstąpiła do UD, która po połączeniu z KLD stała się UW. W latach 2001-2004 była członkiem Zarządu Krajowego UW. W latach 1998-2002 pełniła mandat radnej Rady Miasta Łodzi – wiceprzewodniczącej Komisji Edukacji. Aktywnie uczestniczyła w kampanii referendalnej przed przystąpieniem Polski do UE. Kandydatka UW (2 miejsce za prof. Cezarym Józefiakiem) w pierwszych wyborach do PE. 

Zainteresowania

Niektórzy łowią ryby lub śledzą wydarzenia sportowe, jej pasją jest edukacja, systemy edukacyjne w innych krajach, idea nowoczesnej edukacji opartej na rozwijaniu indywidualnych zdolności ucznia. Corocznie śledzi wyniki egzaminów szkolnych i co kilka lat wyniki Polski w testach PISA. Z uwagą czyta wszystkie doniesienia dotyczące stanu edukacji wyższej w Polsce. Wraz z „karierą” szkolną córki działała w Radzie Rodziców 79 SP w Łodzi, a obecnie jest w Radzie Szkoły przy I LO w Łodzi – najlepsze liceum w województwie.  Kilka lat temu uczestniczyła w trzytygodniowych warsztatach „Liberal approach to education” organizowanych przez Friedrich-Naumann-Stiftung dotyczących polityki edukacyjnej na Świecie. Edukację uważa za źródło sukcesu gospodarczego i społecznego wielu krajów. Obecnie współtworzy szczegółowy program Nowoczesnej w dziedzinie edukacji.

Prywatnie

Katarzyna Lubnauer z domu Libudzisz, Żona Macieja – w przyszłym roku 25 rocznica ślubu, matka maturzystki Ani, współwłaścicielka kotki. Ma 46 lat. Jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa, radiooperator SRC.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (53 komentarzy)

 • dipol 2017-12-16 07:16:29
  Brawo Kasiu najważniejsza jest wolność w okradaniu zwykłych ludzi w świetle prawa Polskiego jak i Unijnego.
 • Kaem 2017-12-15 12:51:15
  To co wygadywała w sejmie w sprawie utworzenia rządu Morawieckiego to bezgranicznie paranoja, wściekły ślinotok bzdur i oszczerstwa. Czy o to chodzi polskiemu społeczeństwu aby takie osoby psychicznie i mentalnie niezrównoważona były w sejmie. A co by było, gdyby udało się jej wejść do rządu. Polacy zreflektujcie się, jesteście wyborcami!
 • NIEZRÓWNOWAŻONA 2017-12-12 20:04:24
  ????? Co to jest NIEZRÓWNOWAŻENIE ?????? "Choroba psychiczna, stan zaburzenia postrzegania realnej rzeczywistości. Jak rozpoznać chorobę psychiczną? Chory ma omamy i urojenia oraz zaburzony tok myślenia. W chorobie psychicznej fałszywy odbiór lub przeżywanie świata prowadzi do dziwacznych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań".
 • NIEZRÓWNOWAŻONA 2017-12-12 19:41:24
  ????? Co to jest NIEZRÓWNOWAŻENIE ?????? "Choroba psychiczna, stan zaburzenia postrzegania realnej rzeczywistości. Jak rozpoznać chorobę psychiczną? Chory ma omamy i urojenia oraz zaburzony tok myślenia. W chorobie psychicznej fałszywy odbiór lub przeżywanie świata prowadzi do dziwacznych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań".
 • Janusz 2017-08-26 11:19:15
  Jak się ryje pod własnym Narodem to Naród się odwdzięczy.
 • Kaem 2017-08-20 19:22:27
  Szkodliwa, antypolska, kłamcą uch o poziomie mentalnym baby z magla. Co za ludzie ją wybrali, chyba sami swoi.
 • wwirek 2017-07-23 08:45:13
  Brawo Pani Kasiu! Najważniejsza jest wolność osobista i państwo z trójpodziałem władzy!Dziękuje za zawsze takie samo stanowisko w tych kwestiach.Pozdrawiam z Łodzi!
 • Mirek 2017-07-21 14:23:47
  MIREK , MIREK , MIREK , MIREK , MIREK , MIREK , MIREK , MIREK , MIREK , MIREK !!!
 • Roman 2017-07-07 09:10:55
  glupia anty polka, ktora za wszelka cene chce utrzymac niemiecka hegeminie - zwykla folksdoiczuva!
 • Kama 2017-06-27 14:53:34
  Po tej kreaturze widać, że nawet wyższe studia nie czynią ze zwierzęcia człekokształtnego -człowieka. Podłość, zaprzedane i zakłamanie w jednym egzemplarzu. Jak najszybciej wyeliminowaĆ.