REKLAMA


Alicja Kaczorowska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Alicja Kaczorowska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Pochodzi z rodziny o długoletnich tradycjach patriotycznych. Jest wnuczką Legionisty i córką Sybiraka, żołnierza I Dywizji Pancernej generała Maczka. Szczęśliwa babcią Leny Alicji, mama lekarki.

Urodziła się i mieszka w Łodzi.

Jest anestezjologiem, specjalistą intensywnej terapii i medycyny paliatywnej, stypendystką WHO w Oxfordzie. Odbyła staże podyplomowe w Wielkiej Brytanii. Jako wojewódzki konsultant w dziedzinie medycyny paliatywnej dla okręgu łodzkiego wspierała powstanie Oddziału Medycyny Paliatywnej w Bełchatowie oraz wielu hospicjów domowych, w tym w Rawie Mazowieckiej.

Założyła hospicjum domowe w Łodzi, którego kierownikiem medycznym jest do teraz.

Od 2006 roku jest w Prawie i Sprawiedliwości i z ramienia tej partii pełni funkcję pełnomocnika do współpracy z organizacjami społecznymi.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydowała w okręgu numer 9 - Łódź. Została posłem w wyniku wybrania do Trybunału Konstytucyjnego na sędziego Piotra Pszczółkowskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.