REKLAMA


Joanna Kopcińska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Joanna Kopcińska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Była przewodnicząca rady miejskiej i była działaczka PO. Jesienią 2014 roku kandydowała z PiS w wyborach na prezydenta Łodzi. Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, kierując swoje zainteresowania naukowe w stronę zdrowia publicznego; skończyła także studia podyplomowe. Jest wykładowcą akademickim. Jako szefowa rady miejskiej reprezentowała Łódź w Związku Miast Polskich. 

Jako społecznik zainicjowała Akademię Zdrowia Seniora; jest inicjatorką wielu wydarzeń związanych z aktywizowaniem oraz wspieraniem seniorów. Należy do Okręgowej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego oraz Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych; jest też członkiem Rady Społecznej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. w Biegańskiego w Łodzi. 

W wyborach samorządowych jesienią 2010 roku uzyskała niewiele ponad 800 głosów poparcia i nie dostała się wówczas do Rady Miejskiej. Pojawiła się jednak w jej ławach w maju następnego roku, kiedy to zastąpiła swojego partyjnego kolegę Tomasza Sadzyńskiego.

Kierowała pracami Komisji ds. Nowego Centrum Łodzi, powołanej w celu koordynacji i kontroli tej jednej z najważniejszych inwestycji w mieście.

Będąc w opozycji, dzięki głosom SLD i PiS w sierpniu ub. roku Kopcińska wybrana została na przewodniczącą Rady Miejskiej w Łodzi. Później przez wiele miesięcy związana była z klubem radnych Łódź 2020, który utworzyli radni usunięci z PO - w tym czasie współpracowali oni z radnymi PiS i SLD, dzięki czemu to opozycja miała większość w łódzkiej radzie miasta. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu łódzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 17 911 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • marcin 2016-05-08 08:48:59
    Ernest zanik innych będziesz wysyłał do psychiatry to sam się lecz z nienawiści do ludzi, kultura osobista to dla ciebie obcość
  • Ernest 2016-05-06 13:39:50
    kłamczuch,i tyle-ze tez takie dostają się do sejmu-co tu się dziwić przygłupy i zapaleńcy pis-u,wpierw do psychiatryku
  • Max 2015-10-05 19:59:24
    Następna lekarka w polityce, mamy już premier od siedmiu boleści, następnej nam nie trzeba.