REKLAMA

Powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, włocławski oraz miasto na prawach powiatu: Włocławek


Andrzej Person - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Person Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  4 miejsce 9,71 % poparcia

Senator VI i VII kadencji należący do Platformy Obywatelskiej. Urodzony 14 maja 1951 r. we Włocławku.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1974 r.). Z kolei  w 1977 r oku ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest prezesem honorowym Polskiego Związku Golfa i prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Włocławka.

W Senacie VI kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą oraz członkiem Komisji Obrony Narodowej i Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.

W VII kadencji przewodniczył Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, był członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich.

W Senacie VI i VII kadencji przewodniczył Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Unii Zachodnioeuropejskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • bohun55 2015-10-16 21:20:46
  A skąd ta Wasza wiedza pochodzi? Domyślam się , że z radia maryja. Małe litery wyrażają mój szacunek dla tej rozgłośni:)) To porządny gość i będę na niego głosował. bohun55
 • Marek Niemarek 2015-10-12 21:13:45
  Ludzie! Głosujcie na Persona! To "senator zawodowy". Wprawdzie przedrzemał 3 kadencje, ale teraz już się obudził. Obiecuje, że jak będzie znowu senatorem, to będzie uważał i podczas drzemki nie puści bąka. I przypomni sobie gdzie leży Włocławek. Na pewno sobie przypomni, tylko dajcie mu trochę czasu, tak ze cztery lata, bo on starszy człowiek jest i pamięć już nie ta.
 • wyborca PO 2015-09-12 20:33:09
  Leser nie zrobił nic dla Włocławka temu Panu już dziękujemy
 • Hana 2015-09-12 11:11:26
  Dziwię się bardzo, że ludzie głosują na tego Pana. Przecież tak naprawdę to nic dla nas nie zrobił. Przed wyborami pokazuje się tylko na fotkach i nic poza tym. TEMU PANU JUŻ DZIĘKUJEMY.