REKLAMA

Powiaty: chełmski, krasnostawski, włodawski oraz miasta na prawach powiatu: Chełm


Józef Zając - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Józef Zając Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Nauczyciel akademicki, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, senator VIII i IX kadencji.

Urodzony 14 marca 1947 r. Jest matematykiem, specjalistą z zakresu zastosowań analizy zespolonej i ekonomii matematycznej. W swoim dorobku ma ponad 90 prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, a także 2 podręczniki z zakresu nawigacji i frazeologii lotniczej. Jest recenzentem Mathematical Reviews, elektronicznej bazy i periodyku wydawanego przez Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne.

Jest wiceprzewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, członkiem Komisji Akredytacyjnej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a także członkiem Zespołu Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. współpracy ze środowiskiem pracodawców.

Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

11 września 2014 r. Święty Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego nadał senatorowi Order Świętej, Równej Apostołom, Marii Magdaleny, II stopnia.

W 2015 został ponownie wybrany na senatora (dostał 42 083 głosy w okręgu nr 18 - Chełm). Członek PSL.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2017-05-15 14:53:56
    Mocny jesteś , na miliard złotych środków publicznych Unijnych wydymałeś Nas Wszystkich. Mam cichą nasieję iż, sprawiedliwość Ciebie dosięgnie, poprzez przyjęcie przez Sejm ustawy konfiskaty mienia przestępców , obiekty z wyposażeniem i teren po dawnym PGR według właściwości przejdzie na Skarb Państwa Polskiego.
  • prawica 2017-02-09 20:07:34
    Jeden z największych złodziei RP po 2010roku, lecz zaletą jest iż wydymał wójta gminy Chełm Wiesława Kociubę i jego zastępce Lucjana Piotrowskiego ponieważ obiekty wybudowane za miliony z środków unijnych i wyposażone obok lotniska w Deputyczach Królewskich w powiecie chełmskim nie są ich własnością, Senator ze słupa stał się milionerem . Mafia przestępcza najcięższego kalibru afera gruntowa, gdzie z Urzędu zostały zmienione dotychczasowe użytki rolne gruntów wszystkich klas na „B” mieszkalne, okradli społeczeństwo z resztek godności osobistej również z obrębu Miasta Chełma ponieważ ich budynki i nieruchomości straciły na wartości.