REKLAMA

Powiaty: krakowski, miechowski, olkuski


Marek Pęk - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Marek Pęk Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Senator IX kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodził się w 1975 roku. Z wykształcenia prawnik. Absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajmował się doradztwem prawnym w zakresie m.in. prawa gospodarczego i zamówień publicznych. Był także konsultantem posłów i eurodeputowanych. W 2006 i 2014 bezskutecznie kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku małopolskiego.

Syn senatora Bogdana Pęka. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS został wybrany do Senatu IX kadencji w okręgu wyborczym nr 31 (Kraków II). W poprzedniej kadencji senatorem z tego okręgu był jego ojciec, Bogdan Pęk, który nie znalazł się ponownie na listach wyborczych PiS i nie ubiegał się o reelekcję.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Krynicki 2017-12-17 16:52:16
    Polska to chory kraj, ojciec przekazał synkowi polityczny stołek, i tak zostało, nigdzie w cywilizowanym świecie nie ma takich jaj, że skompromitowany ojciec, na otarcie łez dostaje zgode , żeby posadzic synka na swoim miejscu, wszak pod jednym warunkiem, ma być wierny jak pies i szczekac kiedy mu karzą, i jest jak chcieli