REKLAMA

Część obszaru miasta na prawach powiatu Warszawa: Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Targówek, Wesoła


Piotr Andrzejewski - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Andrzejewski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    2 miejsce 30,53 % poparcia

Senator I, II, III, IV, VI i VII kadencji, członek Trybunału Stanu. W 1964 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej samej uczelni uzyskał również absolutorium z historii sztuki. Odbył aplikację sądową i adwokacką, a w 1971 roku rozpoczął praktykę adwokacką.

W 1989 roku zasiadał w Państwowej Komisji Wyborczej jako przedstawiciel Komitetu Obywatelskiego. W tym samym roku, po śmierci Grzegorza Białkowskiego, uzyskał mandat senatora w wyborach uzupełniających. W Senacie I kadencji zasiadał w Komisjach Praw Człowieka i Praworządności, Samorządu Terytorialnego, Inicjatyw i Prac Ustawodawczych, Spraw Emigracji i Polaków za Granicą oraz Nadzwyczajnej do spraw górnictwa.

Jako Senator II kadencji (z ramienia Wyborczej Akcji Katolickiej), pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego i likwidatora Państwowej Jednostki Organizacyjnej Radio i Telewizja. Zasiadał w Komisji Regulaminowej i Spraw Senatorskich jako jej wiceprzewodniczący oraz w Komisjach Inicjatyw i Prac Ustawodawczych, Nadzwyczajnej do spraw górnictwa i Nadzwyczajnej do spraw integracji europejskiej.

W Senacie III kadencji (z ramienia NSZZ "Solidarność"), przewodniczył Komisji Nadzwyczajnej do spraw inicjatywy ustawodawczej w sprawie zmiany przepisów o obywatelstwie polskim, był też wiceprzewodniczącym Komisji Inicjatyw i Prac Ustawodawczych.

Z kolei w 1997 roku, z listy Akcji Wyborczej Solidarność, objął mandat senatora IV kadencji. Kierował wówczas Komisją Ustawodawczą i zasiadał w Komisji Kultury i Środków Przekazu. W 2001 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z ramienia komitetu Klub Służby Niepodległości – Senat 2001.

Po czteroletniej przerwie ponownie zasiadł w ławach Senatu w 2005 roku jako bezpartyjny kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczył Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, zasiadał w Komisji Ustawodawczej.

W 2007 roku po raz szósty uzyskał mandat senatorski oraz został przewodniczącym komitetu organizacyjnego Roku Generała Władysława Andersa. W Senacie VII kadencji objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz członka Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku ponownie startował do Senatu z ramienia PiS. Nie uzyskał jednak reelekcji. Jednak tego samego roku został powołany na członka Trybunału Stanu, a w 2012 roku trafił do zarządu Światowej Rady Badań nad Polonią.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.