REKLAMA

Część obszaru miasta na prawach powiatu Warszawa: Białołęka, Bielany, Śródmieście, Żoliborz


Anna Anders - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Anders Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  2 miejsce 36,62 % poparcia

Córka Generała Władysława Andersa i znakomitej piosenkarki Ireny Renaty Anders, urodziła się w Londynie po II wojnie światowej. Kształciła się w Wielkiej Brytanii, gdzie na Uniwersytecie w Bristolu ukończyła filologie romańską (z biegłą znajomością języków francuskiego i hiszpańskiego). Skończyła także studia ekonomiczne w USA na Uniwersytecie w Bostonie, uzyskując tytuł MBA (Master of Business Administration). Jej nadzwyczajne zdolności lingwistyczne pozwoliły nabyć biegłą znajomość kolejnych języków: włoskiego i niemieckiego. Ze względów oczywistych doskonale mówi także po angielsku.

Pracowała w Biurze Prasowym UNESCO w Paryżu, zyskując bogate doświadczenie medialne i prasowe. Przez wiele lat pracowała w światowej firmie z branży przemysłu naftowego, w ramach obowiązków zawodowych poznała Bliski i Daleki Wschód, Australię, Kanadę, Stany Zjednoczone i Amerykę Południową. W 1984 roku w trakcie uroczystości 40. rocznicy Zwycięstwa pod Monte Cassino, poznała swego przyszłego męża - płk. Roberta Costa. W 1987 roku wróciła do Europy.

Obowiązki żony i matki powodowały, że dopiero po śmierci małżonka i usamodzielnieniu się syna mogła zacząć częściej przyjeżdżać do Polski. Od 2011 roku, po śmierci swej mamy podjęła się w Polsce kontynowania misji Generałowej Ireny Renaty Anders, która niestrudzenie od 1991 roku dbała o pielęgnowanie pamięci o Generale Andersie i Jego Żołnierzach. Po odwiedzeniu Rosji i Uzbekistanu postanowiła dokończyć dzieło Ojca i pomóc w powrocie do Polski potomkom Polaków, którzy do dziś żyją w byłych republikach sowieckich, a chcieliby wrócić do ojczyzny swych przodków. W tym celu powołała najpierw Stowarzyszenie im. Generała Władysława Andersa, a następnie Fundację Jego imienia, której jest prezesem.

Jej pasją są sprawy obronne, edukacja ze szczególnym naciskiem na wychowanie patriotyczne i obywatelskie oraz umacnianie współpracy kraju z Polonią Świata i Polakami poza jego granicami.

W wyborach parlamentarnych 2015 roku, które odbędą się 25. października, zdecydowała się kandydować, jako bezpartyjna kandydatka z listy PiS do Senatu RP w okręgu nr 44, w którym głosują mieszkańcy warszawskich dzielnic Śródmieście, Żoliborz, Bielany i Białołęka oraz Polonia i Polacy mieszkający poza granicami kraju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (13 komentarzy)

 • 96503 2015-10-23 21:31:35
  Osoba niezwiązana z Polska, całe zycie na emigracji, nic o nas nie wie .
 • wyborca z Białołęki 2015-10-23 19:14:40
  "Urodziła się w Londynie po II wojnie światowej". Nawet roku urodzenia boi się podać, a niby córka generała. I specjalnie startuje z okręgu, w którym głosują "dolarowi patrioci". A oni nie będą musieli ponosić konsekwencji swojego wyboru, tylko my. Nie zagłosuję na tę panią.
 • Głos Z Bielan 2015-10-23 17:59:31
  Wole Ją niż Borys-Damięcką. PO musi odejść. Głosuję na Panią Annę.
 • Marika 2015-10-23 08:27:16
  Najpierw miała startować z PO, teraz z PiS... Jak zagrają tak zatańczy. Nie głosuje na ta Panią.
 • POLACY ZA GRANICA 2015-10-20 23:22:37
  Polonia dziekuje Pani za chec reprezentowania naszych problemow w Senacie, Pani doswiadczenie pomoze moze polaczyc 10 milionow Polonii z Polska-bedzie Pani JEDYNYM SENATOREM Z NAS i dlatego SWIAT POLONII bedzie glosowal na Pania...Nie chcemy osob chcacych nas reprezentowac a nigdy dluzej nie mieszkajacych za granica
 • Stanisław Bielany 2015-10-18 14:22:32
  Nie wiem jak można jechać na nazwisku ojca. Kobieta siedzi w USA i nie zna się na sprawach krajowych. Nic o niej nie wiadomo, nie ma żadnych dokonań
 • Wiesiek z Bielan 2015-10-03 23:53:47
  Dziękuję Pani za odwagę ! Generał musi być dumny z Córki ! Pisuarów nie lubię, ale na Panią zagłosuję z całym przekonaniem ! I ja i moja rodzina :) Życzymy wszystkiego najlepszego !
 • Wojtek S. 2015-10-01 01:11:01
  Nie ważne, że z PiS-u ! Ważne, że Anders :)
 • Grzegorz K. 2015-09-24 20:44:56
  Głos oddałem z sympatii dla osoby. Ale decyzji startu z list PiSu nie jestem w stanie zrozumieć, podobnie jak zaangażowania się Pani Ani w politykę.