REKLAMA

Powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, wyszkowski oraz miasto na prawach powiatu: Ostrołęka


Robert  Mamątow - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Robert Mamątow Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Senator VIII i IX kadencji należący do Prawa i Sprawiedliwości. Pełni funkcję pełnomocnika Komitetu Miejskiego tej partii w Ostrołęce.Urodzony 19 grudnia 1957 r. w Kętrzynie. Absolwent Średniego Studium Zawodowego o profilu ogólnobudowlanym.

Za działalność w NSZZ „Solidarność” został internowany, a następnie skazany na 2 lata pozbawienia wolności. W 1988 r. zaangażował się w budowę struktur „Solidarności”. Był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Ostrołęce. Dwa lata później  współorganizował wybory do odrodzonego samorządu miasta.

Zainicjował powstanie Ostrołęckiego Forum Gospodarczego, które skupia małe i średnie przedsiębiorstwa; w latach 1999-2007 był jego wiceprezesem. Jest zastępcą prezesa Ostrołęckiego Klubu Lekkoatletyki.

Za dokonania w walce o wolną Polskę został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Był współzałożycielem Porozumienia Centrum w Ostrołęce.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat senatorski z okręgu nr 46 (Siedlce), otrzymując 42 603 głosy. W 2015 został ponownie wybrany na senatora (dostał 75 514 głosów).

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Monika 2016-10-26 17:44:32
    Dziękuję za pochylenie się nad problemami osób chorych reumatycznie.