REKLAMA

Powiaty: garwoliński, miński, węgrowski


Maria Koc - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Maria Koc Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Senator RP VIII i IX kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 22 sierpnia 1964 roku. Absolwentka studiów w Katedrze Etnologii i Antropologii Kultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego także na UW.

Wieloletni dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim, wiceburmistrz Węgrowa, radna województwa mazowieckiego. Autorka projektu reaktywacji dawnego traktu handlowego i pocztowego pn. Wielki Gościniec Litewski Warszawa-Wilno oraz wielu innych projektów społecznych i kulturalnych na rzecz rozwoju Mazowsza.

Za pracę i działalność społeczną wielokrotnie nagradzana m.in. medalem papieskim Benemerenti, medalem „Pro Memoria”, Nagrodą Marszałka Woj. Mazowieckiego „Za zasługi dla Mazowsza”, Nagrodą Ludomira Benedyktowicza za pracę na rzecz rozwoju regionu, uhonorowana tytułem „Kobieta sukcesu Mazowsza 2013 r.”.

Od 2011 roku należy do Prawa i Sprawiedliwości. Stworzyła struktury tej partii i została jej pełnomocnikiem na terenie powiatu węgrowskiego.

W wyborach parlamentarnych 2015 kandydowała do Senatu RP z okręgu nr 47 – Węgrów, Mińsk Mazowiecki, Garwolin. Otrzymała 70 217 głosów. 12 listopada 2015 wybrana na wicemarszałka Senatu IX kadencji.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • dumny 2017-01-02 18:18:15
    Pani Senator z odwagą zabiega o sprawy zgłaszene do niej przez mieszkańców