REKLAMA

Powiaty: garwoliński, miński, węgrowski


Sławiomir Izdebski - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Sławiomir Izdebski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    5 miejsce 5,37 % poparcia

Urodzony 21 maja 1971 r. Polityk, rolnik, działacz związkowy, senator V kadencji.

W 1998 przystąpił do ZZR „Samoobrona” oraz partii Przymierze Samoobrona, był liderem protestów rolniczych w byłym województwie siedleckim. W 1999 został wybrany na wiceprzewodniczącego zarządu regionu mazowieckiego tej partii, w 2000 na członka rady krajowej (ugrupowanie przyjęło wówczas nazwę Samoobrona RP).

W wyborach w 2001 z ramienia tej partii uzyskał mandat senatora V kadencji z okręgu siedleckiego. Pełnił funkcję sekretarza Senatu oraz wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wyborach w 2005 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

W styczniu 2006 po konflikcie z m.in. posłem Krzysztofem Filipkiem został wykluczony z Samoobrony RP. Oskarżył następnie władze tego ugrupowania o wymuszanie pieniędzy od kandydatów w wyborach. W marcu 2006 współtworzył partię pod nazwą Samoobrona Ruch Społeczny, której został przewodniczącym. Funkcję tę pełnił do sierpnia 2006.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości jako przedstawiciel Samoobrony Odrodzenie. W tym samym roku współtworzył Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, którego został przewodniczącym, następnie utworzył Związek Zawodowy Rolników Polskich.

W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia kandydował do rady powiatu siedleckiego z listy KWW „Porozumienie na rzecz Powiatu”. W 2011 wszedł w skład Rady Izby Rolniczej w Siedlcach. W kwietniu 2015 stanął na czele nowo powołanego ugrupowania politycznego Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej, które poparło Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.