REKLAMA

Powiaty: łosicki, siedlecki, sokołowski oraz miasto na prawach powiatu: Siedlce


Waldemar Kraska - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Waldemar Kraska Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Senator VI, VII, VIII i IX kadencji należący do Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 4 września 1963 r. w Sokołowie Podlaskim.

Absolwent wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku (1989 r.). Cztery lata później uzyskał I stopień, a w 2000 r. – II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej.

W 1989 r. rozpoczął pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997–2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki.

W latach 1998–2005 był członkiem Rady Powiatu Sokołów Podlaski.

W Senacie VI i VII kadencji był członkiem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu oraz Komisji Zdrowia. Pełnił też funkcję sekretarza Senatu. W Senacie VII kadencji pracował również w Komisji Obrony Narodowej.

W styczniu 2011 został członkiem PiS. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku został ponownie wybrany do Senatu. W 2015 ponownie z powodzeniem ubiegał się o senacką reelekcję.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.