REKLAMA

Powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki.


Aleksander Szwed - informacje o senatorze 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Aleksander Szwed Wybory 2015

OCEŃ SENATORA

Senator IX kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 22 października 1982 w Nowej Rudzie.

Ukończył liceum zawodowe w Nowej Rudzie, a następnie historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbył studia podyplomowe z zakresu administracji w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu oraz w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu. Prowadził własne gospodarstwo rolne w Radkowie, pracował przez kilka lat w urzędzie miasta w Kłodzku. W 2015 objął stanowisko kierownika referatu zarządzania funduszami i promocji w urzędzie miasta w Kudowie-Zdroju.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego rady powiatu kłodzkiego. Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach w 2015, kandydując również z ramienia PiS, został wybrany na senatora IX kadencji w okręgu nr 5, obejmującym powiaty kłodzki, ząbkowicki i dzierżoniowski. Otrzymał 39 803 głosów, pokonując m.in. dotychczasowego senatora Stanisława Jurcewicza.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.