REKLAMA

Powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom


Krzysztof Sońta - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Sońta Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    7 miejsce 3,16 % poparcia

Urodził się 6 maja 1968 roku w Radomiu.

Poseł VI kadencji ( z rameinia PiS). Ukończył wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz prawo administarcyjne (studia podyplomowa) na Uniwersytecie Warszawskim i Międzywydziałowe Studium Rodziny (studia podyplomowe) na Katolickim Uniwersytecir Lubelskim.

W latach 2011-2012 był pełnomocnikiem prezydenta Radomia do spraw osób wykluczonych i niepełnosprawnych. Od 2012 r. jestem dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.

Obecnie pracuję w Sejmie w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Jest członkiem bilateralnej Polsko-Izraelskiej oraz Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej.

Jest współzałożycielem i wiceprezesem Wspólnoty Samorządowej Miasta Radomia. Społecznie pełni funkcję prezesa Młodzieżowej Sekcji Piłki Nożnej Radomiak.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • spostrzegawczy 2015-10-13 18:16:37
    Nie zagłosuję na tego Pana. Przez czas gdy był posłem nic nie zrobił dla Radomia, no może tylko dla siebie bo przecież brał pensję poselską . Szuka dobrze płatnej posady. Niech trochę popracuje jak szary obywatel niekoniecznie jako dyrektor placówki oświatowej.