REKLAMA

Powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom


Marzena Wróbel - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marzena Wróbel Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  6 miejsce 5,26 % poparcia

 Urodziła się w Radomiu w 1963 roku.

Ukończyłam studia na Wydziale Nauk Humanistycznych i Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania placówką edukacyjną w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Była  dyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a także ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli.

Karierę polityczną zaczynał w strukturach Ruchu Społecznego AWS. W 1998 roku została radną Rady Miejskiej w Radomiu, a w 2002 roku ponownie uzyskała mandat z listy komitetu Prawy Radom.

W 2004 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości, w 2005 roku z ramienia tej partii uzyskała mandat poselski w okręgu radomskim. W wyborach parlamentarnych w roku 2007 po raz drugi objęła tę funkcję, natomiast w wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W Sejmie VII kadencji wstąpiła do klubu parlamentarnego „Solidarna Polska”, a w 2012 roku do partii „Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry”, tworząc jej struktury w okręgu radomskim.

W 2014 r. starowała bez powodzenie w wyborach samorządowych na prezydenta Radomia.

Po konflikcie z Prawem i Sprawiedliwością oraz z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro podjęła decyzję o starcie w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Babcia Krysia 2015-10-23 17:06:06
  Ale ładnie potraktował panią pan Kaczyński :) Powiedział prawdę? Gen destrukcji, no cóż ja sie boję na panią głosować, skoro pan Kaczyński tak powiedział.
 • pielgrzym 2015-10-15 22:44:59
  Zaskoczyła mnie pani tym , że ruszyła Pani na pielgrzymkę do Częstochowy. Upał, żar się leje z nieba, a pani na szlaku. Do tego dużo rozmów z pielgrzymami. Fajnie, że dała się pani poznać z innej strony. Stara się pani być blisko ludzi, a to się liczy. Dobrze, że pani ubiega się o mandat Senatora.
 • radomianka 2015-10-13 22:30:07
  Przeczytałam ulotkę którą Pani Poseł przysłała nam mieszkańcom i aż się zdziwiłam że tyle razy występowała na sejmowej mównicy i tyle dobra ludziom zrobiła. Myślę że będzie dobrym senatorem zagłosuje na nią.
 • Urszula 2015-10-13 18:35:06
  Pani Marzeno, dobrze, że Pani startuje do Senatu. Tam tacy ludzie-nieskompromitowani, mówiący otwarcie to co myślą, zaangażowani w sprawy publiczne- są potrzebni. Powodzenia!
 • patriotka 2015-10-13 18:04:18
  Bardzo dobra kandydatka. Sprawdziła się jako poseł i na pewno sprawdzi się jako senator. Kocha swój kraj i swoje miasto. Pomaga wszystkim którzy się zwrócą o pomoc. Jest jednym z posłów którzy ciężko pracowali w sejmie, dbała o wizerunek kraju. Nigdy nie zagłosowała wbrew swoim przekonaniom, dlatego była niewygodna w szeregach partyjnych. I w brew pozorom jest bardzo wrażliwą osobą. Warto na nią głosować !!!!