REKLAMA

Powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom


Wojciech Gęsiak - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wojciech Gęsiak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    4 miejsce 12,63 % poparcia

Urodzony w 1954 r. polski architekt, samorządowiec, prezydent Radomia w latach 1990–1994, prezes krajowej rady Izby Architektów RP.

Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Jako architekt projektował m.in. radomski kościół Matki Bożej Królowej Świata. Należał do założycieli "Solidarności" w Inwestprojekcie. Pełnił funkcję prezesa oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, wiceprezesa SARP (w latach 90.).

W 1990 rada miasta wybrała go na urząd prezydenta Radomia. W 1994 po zakończeniu urzędowania otworzył i od tego czasu prowadzi własną firmę. Objął później funkcję przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Jest projektantem hali Arena Sanok.

W latach 90. działał w Porozumieniu Centrum, Ruchu Stu i AWS[3]. W wyborach parlamentarnych w 2001 bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora z ramienia Bloku Senat 2001. W wyborach samorządowych w 2006 bez powodzenia kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta. Uzyskał mandat radnego, z którego jednak w tym samym roku zrezygnował

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.