REKLAMA

Powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski, prudnicki


Ryszard Knosala - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ryszard Knosala Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    6 miejsce 6,25 % poparcia

Poseł V kadencji, senator VII kadencji należący do Platformy Obywatelskiej RP. Jest członkiem Rady Regionu Opolskiego tej partii. Urodzony 8 sierpnia 1949 r. w Opolu.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach (1974 r.). Z kolei w 1981 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych na tej samej uczelni, a w 1989 r. – doktora habilitowanego w Technische Universität Dresden. Siedem lat później otrzymał tytuł profesora.

Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją i Stowarzyszenia „Na ratunek Jeziorom Turawskim”. Pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk.

W Sejmie V kadencji był członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości. W Senacie VII kadencji pracował w Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Środowiska.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.