REKLAMA

Powiaty: leżajski, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski oraz miasto na prawach powiatu: Tarnobrzeg


Lidia Błądek - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Lidia Błądek Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    3 miejsce 8,93 % poparcia

Startuje z własnego komitetu wyborczego z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS, a w 1993 roku uzyskała stopień doktora nauk prawnych.

W latach 1993–1997 była posłanką na Sejm II kadencji wybranym w okręgu Tarnobrzeg z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W trakcie kadencji przeszła do klubu parlamentarnego Unii Wolności. Była też pierwszym prezydentem Klubu Rotariańskiego Nisko-Stalowa Wola.

W 2001 roku bez powodzenia startowała do senatu z ramienia KWW Inicjatywa Wyborcza 2001. Pięć lat później przystąpiła do PSL „Piast”, zasiadała we władzach krajowych tego ugrupowania.

W 2006 roku została wybrana na radną z listy Prawa i Sprawiedliwości, a następnie wiceprzewodniczącą sejmiku podkarpackiego. W 2010 roku bez powodzenia ubiegała się o reelekcję, a rok później, również z ramienia PiS, nie uzyskała mandatu do Sejmu VII kadencji. Objęła natomiast w listopadzie 2011 roku  mandat w sejmiku podkarpackim w miejsce wybranej do Senatu Janiny Sagatowskiej.

Bez powodzenia kandydowała również w 2014 roku do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W tym samym roku ponownie wybrana na radną wojewódzką.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PRAWDA 2015-10-22 04:00:28
    Jeśli popiera psl to nic dobrego