REKLAMA

Powiaty: białostocki, sokólski oraz miasto na prawach powiatu: Białystok


Maciej Żywno - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Maciej Żywno Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    2 miejsce 31,88 % poparcia

Urodzony w 1976 r. Urzędnik samorządowy, od 2007 do 2014 roku wojewoda podlaski.

Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi w Collegium Civitas w Warszawie i Podyplomowego Studium Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest pedagogiem, animatorem społecznym, pracownikiem samorządowym oraz trenerem organizacji pozarządowych, był instruktorem ZHR.

Pracował jako kierownik Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury, Turystyki, Sportu i Rekreacji w Wasilkowie. Od stycznia 2003 roku pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta miasta Białegostoku do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi. W 2006 roku objął stanowisko sekretarza miasta.

29 listopada 2007 roku został powołany na urząd wojewody podlaskiego.

Zakończył urzędowanie 28 listopada 2014, decydując się na objęcie uzyskanego w wyborach w 2014 mandatu radnego sejmiku podlaskiego V kadencji. 8 grudnia 2014 został powołany na wicemarszałka województwa podlaskiego w nowym zarządzie województwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.