REKLAMA

Powiaty: cieszyński, żywiecki


Karol Węglarzy - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Karol Węglarzy Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    2 miejsce 45,00 % poparcia

Urodzony 13 listopada 1941 roku w Kończycach Wielkich (województwo śląskie). Profesor nauk rolniczych. Poseł na Sejm PRL VIII kadencji.

Absolwent Wydziału Rolnego o specjalizacji mechanizacja Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie (obecnie Uniwersytetu Rolniczego) oraz Studium Podyplomowego w Instytucie Techniki Rolniczej WSR (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu.

Pracę zawodową zaczynał jako stażysta, kierownik produkcji deszczowni, a następnie zastępca dyrektora Państwowego Ośrodka Maszynowego w Ustroniu – Nierodzimiu. Przez 20 lat kierował Rolniczym Kombinatem Spółdzielczym w Goleszowie. Od ponad 20 lat jest prezesem Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Grodziec Śląski. 

W 2001 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, z ramienia której w 2006 i 2010 roku uzyskiwał mandat radnego sejmiku śląskiego. W 2014 roku nie kandydował ponownie.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.