REKLAMA

Miasto na prawach powiatu: Katowice


Jan Wojtyła - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Wojtyła Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU
   

  3 miejsce 11,39 % poparcia

Ekonomista i prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i polityki społecznej, były rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Obecnie dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń, kierownik Katedry Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Jako rektor wprowadził Uczelnię w europejską i światową przestrzeń akademicką zawierając ponad 100 umów o współpracę z uczelniami Europy, Azji i obu Ameryk. Dzięki temu studenci mogą odbywać studia, praktyki i staże w ośrodkach akademickich świata.

Prezydent Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Ekonomicznych w Polsce w latach 1999-2002. Szef Gabinetu Politycznego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Autor i współautor projektów rozwojowych, finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Od 1989 r. członek Komitetu Nauk o Pracy i Polityki Społecznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wyróżniony przez PAN Medalem im. W. Szuberta „za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pracy i polityki społecznej”.
Wyróżniony przez Radę Miasta i Prezydenta Honorową Odznaką Miasta Katowic przyznaną za „szczególny wkład w rozwój i rozsławianie Katowic”.

Członek rządowej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy a wcześniej zespołu prawa pracy Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów. Współautor projektów: kodeksu pracy i zbiorowego prawa pracy. Współtwórca koncepcji regionalizacji dialogu społecznego.

Członek powołanej przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Narodowej Rady Rozwoju. Doradca ministrów Pracy i Polityki Socjalnej Andrzeja Bączkowskiego i Tadeusza Zielińskiego.

Członek Rady Fundacji św. Wojciecha Adalberta w Gnieźnie, powołany przez Prymasa Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, były wiceprzewodniczący Archidiecezjalnej Rady Duszpasterskiej powołanej przez Arcybiskupa Damiana Zimonia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Marzycielka 2015-10-21 10:56:20
  Tylko Tacy ludzie powinni rządzic naszą Polską
 • Kibic 2015-10-21 09:01:41
  Do Jurek: Przyłączam się, brawo!
 • Jurek 2015-10-19 19:13:09
  Trzymam kciuki za Pana Profesora! Gdybym mieszkał w Katowicach to na 100% głosowałbym na Pana, chociaż PIS to nie moja bajka. Pozdrawiam Pana i Panią Emilię.
 • Wyborca 2015-10-13 12:54:45
  Do Karol: Sugeruje Pan Karolu że inni kandydaci są nieuczciwi i niekompetentni??????
 • Podpis 2015-10-07 20:05:35
  Świetny ekspert od prawa pracy. Zażarty wróg śmieciówek ;) Spokojnie bym na niego zagłosował, gdyby to był mój okręg, a nie sąsiedni.
 • Karol 2015-09-19 22:58:11
  Jest to najlepszy Kandydat na Śląsku. Uczciwość i kompetencja to najważniejsze cechy profesora J.Wojtyły