REKLAMA

Powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki


Arkadiusz Bąk - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Arkadiusz Bąk Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    4 miejsce 9,17 % poparcia

Urzędnik państwowy i samorządowiec, od 2014 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Urodzony w 19 77 r. Odbył studia na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wykształcenie uzupełnił na Politechnice Warszawskiej oraz w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Podjął pracę jako oficer Wojska Polskiego na stanowisku dowódcy plutonu dowodzenia, następnie był głównym specjalistą ds. teleinformatyki.

W 2008 roku zajął się kierowaniem przedsiębiorstwem z branży obróbki metali, działającym na terenie Huty Ostrowiec. W 2011 roku został dyrektorem departamentu w urzędzie marszałkowskim w Kielcach. W listopadzie 2013 objął stanowisko szefa gabinetu politycznego ministra gospodarki. 1 sierpnia 2014 roku został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Zaangażował się w działalność Polskiego Stronnictwa Ludowego, zostając rzecznikiem prasowym tej partii w województwie świętokrzyskim i przewodniczącym w powiecie ostrowieckim. Wwyborach w 2014 roku z listy tego ugrupowania uzyskał mandat radnego sejmiku świętokrzyskiego. Został następnie wybrany na jego przewodniczącego.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.