REKLAMA

Powiaty: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki


Jan Maćkowiak - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Maćkowiak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    5 miejsce 5,83 % poparcia

Samorządowiec, rocznik 1959. 

Od 2010 roku członek zarządu województwa świętokrzyskiego, od 2014 roku jako wicemarszałek.

Odbył studia z zakresu administracji publicznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był pracownikiem spółdzielni mieszkaniowej w Skarżysku-Kamiennej, dyrektorem w PPHU Wtórpol oraz zastępcą dyrektora w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w tym mieście. Był do 2006 roku dyrektorem kieleckiego biura parlamentarnego posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza.

Od 1998 do 2000 roku był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Skarżyska-Kamiennej, następnie pełnił funkcję zastępcy prezydenta tego miasta (2000–2002). W wyborach samorządowych w 2002 roku z listy KWW Porozumienie Samorządowe „Nad Kamienną” uzyskał mandat radnego rady powiatu skarżyskiego. W 2006 roku otrzymał mandat radnego Rady Miejskiej Skarżyska-Kamiennej i został wybrany jej przewodniczącym.

W 2010 roku uzyskał reelekcję. Nie objął jednak mandatu w związku z wyborem w tym samym roku na członka zarząduwojewództwa świętokrzyskiego. W 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Skarżyska-Kamiennej, zajmując czwarte miejsce spośród pięciu kandydatów z wynikiem 2198 głosów (12,02%). W tym samym roku uzyskał mandat radnego sejmiku świętokrzyskiego V kadencji. Został następnie wybrany na wicemarszałka województwa.

Był członkiem Unii Wolności i Partii Demokratycznej, z której wystąpił po zbliżeniu z SLD. W 2006 roku należał do założycieli Forum Liberalnego. Zaangażował się w działalność Platformy Obywatelskiej, zostając sekretarzem regionu świętokrzyskiego i członkiem rady krajowej tej partii.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.