REKLAMA

Powiaty: nidzicki, olsztyński, szczycieński oraz miasto na prawach powiatu: Olsztyn


Ryszard Górecki - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ryszard Górecki Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    1 miejsce 45,08 % poparcia

Urodził się 15 lutego 1951 r. Senator VI, VII i VIII kadencji.

W 1975 r. ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W 1979 r. uzyskał stopień doktora nauk rolniczych, a w 1986 r. – doktora habilitowanego. Tytuł profesora otrzymał w 1993 r. Odbył kilka długoterminowych staży zagranicznych na uniwersytetach w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

W 1975 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki. Od 1991 r. jest kierownikiem Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin na Wydziale Biologii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W latach 1996–1999 był prorektorem ds. nauki tej uczelni. W okresie 1999–2008 – pełnił funkcję pierwszego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którego był współorganizatorem. W latach 2008–2010 pełnił funkcję dziekana Wydziału Biologii tej uczelni.

Jest wiceprezesem Polskiej Akademii Nauk. Należy do Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin, Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Olsztyńskiego Forum Naukowego i International Society for Seed Science.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ponary 2015-10-23 08:30:15
    „Zapamiętajcie, że za nieszczerość i tchórzostwo zawsze trzeba płacić. Nie wyobrażajcie sobie, że przez całe lata można uprawiać służalczą propagandę na rzecz radzieckiego lub też jakiegokolwiek innego reżimu, a potem powrócić nagle do intelektualnej przyzwoitości. Raz się skurwisz – (...) zostaniesz” – pisał blisko 70 lat temu George Orwell. Wprawdzie te słowa dotyczyły zachowania brytyjskich intelektualistów i dziennikarzy oraz uprawianej przez nich antypolskiej propagandy, lecz także dziś nie straciły na aktualności w odniesieniu do polskich „gwiazd”.