REKLAMA

Powiaty: kolski, koniński, turecki oraz miasto na prawach powiatu: Konin


Zdzisław Jankowski - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Zdzisław Jankowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    7 miejsce 0 % poparcia

Polityk, działacz związkowy, samorządowiec, działacz sportowy, poseł na Sejm IV kadencji. Z Wykształcenia technik mechanik.

Urodzony 18 lutego 1943 r.

W latach 70. należał do PZPR. W latach 1994–2001 pełnił funkcję radnego miasta Rychwał. Od 1996 do 2008 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Solidarności 80. Równocześnie przewodniczył zarządowi regionu wielkopolskiego tego związku. W 2001 zasiadł we władzach wojewódzkich Związku Zawodowego "Samoobrona".
W 2001 został posłem IV kadencji wybranym z listy Samoobrony RP w okręgu konińskim.W 2003 został wykluczony z tej partii. W tym samym roku współtworzył Polską Rację Stanu, w której objął funkcję wiceprzewodniczącego. Następnie przeszedł do Ligi Polskich Rodzin. W lipcu 2005 wystąpił z LPR i wrócił do Samoobrony RP, w wyborach parlamentarnych w tym samym roku z jej listy bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

Następnie współpracował z Samoobroną Patriotyczną. W 2008 współtworzył partię Polska Patriotyczna, w której objął funkcję wiceprzewodniczącego. W 2010 zgłosił swoją kandydaturę w przedterminowych wyborach prezydenckich z ramienia tego ugrupowania, jednak została ona odrzucona przez Państwową Komisję Wyborczą.
W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia kandydował z listy Polski Patriotycznej do sejmiku wielkopolskiego. W 2011 wszedł w skład rady przedstawicieli Konwentu Narodowego Polskiego. W wyborach samorządowych w 2014 bezskutecznie ubiegał się o urząd burmistrza Rychwała.

Obecnie członek partii Polska Patriotyczna.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.