REKLAMA

Powiaty: policki oraz miasto na prawach powiatu: Szczecin


Czesława Christowa - informacje o kandydacie do senatu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Czesława Christowa Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU
     

    3 miejsce 13,50 % poparcia

Ukończyła studia na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu Politechniki Szczecińskiej w 1968 roku. Kilka lat spędziła w Bułgarii, gdzie uzyskała dyplom specjalisty systemów zarządzania na studiach podyplomowych w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego w Sofii. W 1975 roku na Politechnice Szczecińskiej obroniła doktorat nauk ekonomicznych. W 1995 roku habilitowała się z ekonomiki transportu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W 1996 została profesorem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, kierownikiem Zakładu Organizacji i Zarządzania w Transporcie; jednocześnie była profesorem Politechniki Szczecińskiej i Koszalińskiej oraz prowadziła zajęcia m.in. w Wyższej Szkole Działalności Gospodarczej w Warszawie i Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Ogłosiła kilka monografii i szereg artykułów z dziedziny zarządzania i logistyki. Jest tłumaczką przysięgłą języka bułgarskiego.

Z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej zasiadała w Senacie w latach 2001–2005, reprezentując okręg szczeciński. W 2005 roku nie ubiegała się o reelekcję. Objęła stanowisko profesora na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Później została członkinią zarządu głównego Stowarzyszenia Parlamentarzystów Polskich.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • napier 2015-10-06 15:05:31
    Pani już była i nic nie zrobiła. Pchamy się do korytka żeby zrobić to samo?