REKLAMA

Powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki


Anna Maria Anders - informacje o senatorze Senatu IX kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Maria Anders Senator IX kadencji

 • 79 miejsce 23,46% 1,23% 6,17% 69,14%

OCEŃ SENATORA

Córka Generała Władysława Andersa i znakomitej piosenkarki Ireny Renaty Anders, urodziła się w Londynie po II wojnie światowej.W marcu roku 2016 uzyskała mandat senatora w uzupełniających wyborach w okręgu nr 59. Oddano na nią 30 661 głosów. Ponadto jest pełnomocnikiem rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

Kształciła się w Wielkiej Brytanii, gdzie na Uniwersytecie w Bristolu ukończyła filologie romańską (z biegłą znajomością języków francuskiego i hiszpańskiego). Skończyła także studia ekonomiczne w USA na Uniwersytecie w Bostonie, uzyskując tytuł MBA (Master of Business Administration). Jej nadzwyczajne zdolności lingwistyczne pozwoliły nabyć biegłą znajomość kolejnych języków: włoskiego i niemieckiego. Ze względów oczywistych doskonale mówi także po angielsku.

Pracowała w Biurze Prasowym UNESCO w Paryżu, zyskując bogate doświadczenie medialne i prasowe. Przez wiele lat pracowała w światowej firmie z branży przemysłu naftowego, w ramach obowiązków zawodowych poznała Bliski i Daleki Wschód, Australię, Kanadę, Stany Zjednoczone i Amerykę Południową. W 1984 roku w trakcie uroczystości 40. rocznicy Zwycięstwa pod Monte Cassino, poznała swego przyszłego męża - płk. Roberta Costa. W 1987 roku wróciła do Europy.

Obowiązki żony i matki powodowały, że dopiero po śmierci małżonka i usamodzielnieniu się syna mogła zacząć częściej przyjeżdżać do Polski. Od 2011 roku, po śmierci swej mamy podjęła się w Polsce kontynowania misji Generałowej Ireny Renaty Anders, która niestrudzenie od 1991 roku dbała o pielęgnowanie pamięci o Generale Andersie i Jego Żołnierzach. Po odwiedzeniu Rosji i Uzbekistanu postanowiła dokończyć dzieło Ojca i pomóc w powrocie do Polski potomkom Polaków, którzy do dziś żyją w byłych republikach sowieckich, a chcieliby wrócić do ojczyzny swych przodków. W tym celu powołała najpierw Stowarzyszenie im. Generała Władysława Andersa, a następnie Fundację Jego imienia, której jest prezesem.

Jej pasją są sprawy obronne, edukacja ze szczególnym naciskiem na wychowanie patriotyczne i obywatelskie oraz umacnianie współpracy kraju z Polonią Świata i Polakami poza jego granicami.

W wyborach parlamentarnych 2015 roku, które odbędą się 25. października, zdecydowała się kandydować, jako bezpartyjna kandydatka z listy PiS do Senatu RP w okręgu nr 44, w którym głosują mieszkańcy warszawskich dzielnic Śródmieście, Żoliborz, Bielany i Białołęka oraz Polonia i Polacy mieszkający poza granicami kraju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Niszczą Nas finansowo ! 2017-12-11 12:25:35
  Państwo demokratyczne charakteryzować się powinno pod względem przestrzegania prawa, w przeciwnym wypadku łamiemy podstawową zasadę członkostwa Państw w Unii Europejskiej. Polska jest najbardziej przestępczym krajem demokratycznym w świecie, starości powiatowi od lat łamią prawa człowieka zaś w Stanach Zjednoczonych ścigane jest powyższe przestępstwo na równi z zabójstwem, odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej, wprowadzili do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa które destabilizują całą Unie Europejską. Mapy geodezyjno kartograficzne są sfałszowane (zasadnicze, usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI itd.), co za tym idzie wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, aktami notarialnymi zakupów gruntów rolnych które nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej. Największa afera gospodarcza w świecie, właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań modernizacje gruntów rolnych wszystkich klas na celle nie rolnicze w obrębach miast i gmin , sztandarowa ustawa PSL nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013 roku poz. 503 itd.
 • Łomżyniak 2017-05-19 19:43:43
  Kobieta bez zadnych zasad i kręgosłupa moralnego
 • Łomżyniak 2017-05-06 22:32:31
  Przywieziona w teczce jak za dobrych czasów komuny ZDRAJCY
 • normalny 2017-04-18 15:16:55
  Babie się na starość pomieszało we łbie, nie potrafi odróżnić dobra od chaosu, zła i bolszewizmu.
 • normalny /NIE Z PISU/ 2017-04-18 07:58:43
  Jak za komuny PRZYWIEZLI PANIĄ W TECZCE a miało być DOBRA ZMIANA widać ją coraz wyraźniej A PANI PREMIER SWOJE może hołota to kupi
 • Polska się przebudziła! 2017-02-05 06:14:01
  Do Zbigniew W.: Ulubiona zabawka komunistów decydować o życiu osobistym społeczeństwa za nich samych. Kolejna taka patologia znajduje się w sejmiku woj .Podlaskiego" MAREK KOMOROWSKI”. Komitet Polityczny PiS również zniszczył w podobny sposób 40 letnią markę Stadniny koni w Janowie Podlaskim wykorzystując do tych celów na prezesa podróbkę „MARKA SKOMOROWSKIEGO”.
 • Tubylec 2017-01-12 11:31:01
  Całe życie przesiedziała za granicą. Co ona wie o życiu Polaków?
 • Zbigniew W. 2016-11-22 18:07:00
  Pani Senator, proszę absolutnie się nie przejmować głupimi komentarzami. Pani jest właściwą osobą na właściwym miejscu.
 • Nie za nasze pieniądze 2016-11-21 15:53:46
  Nazwisko to za mało aby mieć prawo do reprezentowania narodu. Ta pani nie ma nico oprócz nazwiska.