REKLAMA

Część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki.


Barbara Zdrojewska - informacje o senatorze Senatu IX kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Barbara Zdrojewska Senator IX kadencji

OCEŃ SENATORA

Senator IX kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Urodzona 30 maja 1960 roku w Legnicy. W latach 2002-2010 radna Wrocławia. Od 2010 roku radna sejmiku dolnośląskiego. W 2014 roku wybrana na przewodniczącą sejmiku.

Z wykształcenia kulturoznawca. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Prezes Dolnośląskiej Zachęty Sztuk Pięknych, wcześniej współprowadziła Galerię Związku Polskich Artystów Plastyków na Solnym we Wrocławiu.

Żona Bogdana Zdrojewskiego, byłego prezydenta Wrocławia, byłego ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

W wyborach w 2015 z ramienia PO wystartowała do Senatu w okręgu nr 7 (Wrocław). Uzyskała mandat senatora IX kadencji, otrzymując 63 110 głosów.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • I stolica Polski 2016-02-06 15:21:25
    Do Waldek: właśnie słuchałam tej żenady w Senacie , wielka dama posłanka , a słoma a papci wystaje , wstyd , żeby nie znać historii Polski , szczególnie wiadomości o księciu Mieszku I . Jestem mieszkańcem I stolicy Polski i muszę się wstydzić , za tą nieudacznicę , ale cóż większość towarzystwa z PO posiada taką wiedzę , więc nie ma się co dziwić , że paplają byle co , bez wartości , ładu i składu - to ludzie z targów i jarmarków , ci najgorsi , przepraszając równocześnie ciężko pracujących Polaków w pracy na targach i jarmarkach. PO nie wie co to praca w charakterze posłów i senatorów , oni dopiero uczą się , a niby tacy wykształceni , wstyd i obrzydzenie słuchać tego żargotu sprzedawczyków.
  • Waldek 2016-02-06 13:13:54
    Jak pani bo Panią się trzeba urodzić komentuje zasługi Mieszka I Króla Polski w Senacie Polski gdzie się pani znalazła tylko po to żeby chapac pieniądze to widać jakim jest pani zdrajcą Polski.Sława Pierwszego króla Polski nie przeminie natomiast nad pania i pani grobem będzie opar zdrady za lepszą miskę.I tak jest pani brzydką i podobną do żony towarzyszą Nikity Chruszczowa.