REKLAMA

Sondaż wyborczy: Co Polacy myślą o premierze Mateuszu Morawieckim?

9 kwietnia 2018 r.

» POWRÓT

Polacy jeszcze nie są pewni, kim jest Morawiecki - wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Dziennika Gazety Prawnej” na panelu Ariadna.

Ankietowani zostali zapytani o ocenę Mateusza Morawieckiego w roli premiera polskiego rządu. I choć większość, wyraziła pozytywną opinię na temat polityka, to jednak szef rządu może mieć temat do przemyśleń. 

Dla ponad 41 proc. badanych, osoba premiera wciąż pozostaje niewiadomą i nie są w stanie ocenić jego działań. 

W sumie w badaniu 5,9 proc. respondentów odpowiedziała, że „zdecydowanie pozytywnie” ocenia Mateusza Morawieckiego w roli premiera polskiego rządu, a 25,2 proc. „raczej pozytywnie”.

Możliwość „zdecydowanie negatywnie” wybrało 13,3 proc. pytanych, a „raczej negatywnie” - 14,2.

Aż 41,5 proc. badanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi i wybrało opcję „trudno powiedzieć”.


Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ratela 2018-04-22 13:27:42
    To co sie teraz dzieje w naszym kraju to jest po prostu katastrofa, ja już nawet nie potrafie wyrazić swojej dezaprobaty dla tych ludzi z PIS. Dla mnie to banda nieuków tęskniąca za komunom.
  • Laura Miletich 2018-04-18 18:11:54
    PO tylu latach szachrajstwa,korupcji Polskom trudno jest uwierzyc ,ze wreszcie maja takiego wspanialego Premiera.Ale po 2latach co zrobil jest wystarczajacym powodem aby uwierzyli,Ma tutaj swoja role PO I Nowoczesna-oni szkaluja I przeszkadzaja wszystkiemu co dobre I jezeli do tej pory tego nie zrozumieli to ich przegrana,nie potrafia zyc w wolnosci.Kiedy wreszcie zmadrzeja i praestana glosowac na ta ochydna Targowice.