REKLAMA

Sondaż wyborczy: Sześć partii w Sejmie. Pewne zwycięstwo PiS

Sondaż IBRiS : wybory parlamentarne 2015 - poparcie partii politycznych

1 października 2015 r.

» POWRÓT

Gdyby wybory parlamentarne odbyłby się dzisiaj, w Sejmie znalazłoby się miejsce dla sześciu ugrupowań, a Prawo i Sprawiedliwość może być niemal pewne zwycięstwa - wynika z z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Radia ZET.

Zdecydowanym liderem sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość (35,6 proc. poparcia). Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, (23,2 proc.).

Trzecią siłą w Sejmie zostałaby Zjednoczona Lewica, która może liczyć na poparcie 9,3 procent wyborców.

Do Sejmu weszłaby również Nowoczesna Ryszarda Petru z poparciem na poziomie 8,1 proc. oraz ugrupowanie Pawła Kukiza, które zdobyłoby 7 proc. głosów.

Tuż nad progiem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, które chce poprzeć 6,2 proc. wyborców. Większych szans na wejście do Sejmu nie miałaby za to partia KORWiN, która zgodnie z wynikami sondażu uzyskałaby tylko 2,5 proc. głosów - donosi serwis radiozet.pl.

W wyborach do Sejmu zdecydowanie wzięłoby udział 38,5 proc. ankietowanych, natomiast raczej tak - 13,1 proc. badanych. Na wybory parlamentarne raczej nie poszłoby 16,2 proc. pytanych, zdecydowanie nie - 28,7 proc. ankietowanych, a 3,5 proc. badanych nie podjęło jeszcze w tej kwestii decyzji.

Sondaż został przeprowadzony 1 października. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.


Skomentuj (1 komentarzy)