REKLAMA

Sondaż wyborczy: Tak Polacy oceniają rząd i prezydenta

Sondaż TNS: wybory parlamentarne 2015 - poparcie partii politycznych

9 września 2015 r.

» POWRÓT

36 proc. Polaków pozytywnie ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z badania TNS Polska. 29 proc. badanych uważa, że źle pełni on funkcję prezydenta. 67 proc. Polaków jest niezadowolonych z pracy rządu, a 22 proc. ocenia jego działania pozytywnie.

Po miesiącu pełnienia funkcji prezydenta Polski przez Andrzeja Dudę ponad jedna trzecia Polaków (36 proc.) mówi, że nowy prezydent dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa, przy czym zdecydowanie mówi o tym 8 proc. społeczeństwa, a niemal trzech na dziesięciu badanych (28 proc.) jest o tym raczej przekonana - informuje w opublikowanym we wtorek sondażu TNS Polska.

Taki jest "nowy prezydent"

Z badania wynika, że zdaniem trzech na dziesięciu Polaków (29 proc.) Andrzej Duda źle pełni funkcję prezydenta. O tym, że nowy prezydent "raczej źle" pełni obowiązki głowy państwa mówi jeden na pięciu Polaków (20 proc.), a "zdecydowanie źle" - 9 proc. badanych.

Ponad jedna trzecia Polaków (35 proc.) nie wypowiada się jednoznacznie na ten temat.

Po pierwszym miesiącu sprawowania obowiązków prezydenta przez Andrzeja Dudę ocena jego pracy nie jest już tak wysoka jak jej prognoza zbadana w poprzednim miesiącu, choć wciąż pozytywna - podkreśla TNS Polska.

Nie lubimy tego rządu

Z kolei dwóch na trzech Polaków (67 proc.) jest niezadowolonych z działania Rady Ministrów. Przy czym 22 proc. społeczeństwa ocenia jego pracę bardzo negatywnie. Ponad jedna piąta społeczeństwa (22 proc.) pozytywnie ocenia pracę rządu, ale tylko co setny badany (1 proc.) ocenia jego bardzo dobrze. Co dziewiąty Polak (11 proc.) działań rządu nie ocenia jednoznacznie.

Ocena pracy rządu utrzymuje się na podobnym poziomie w stosunku do ubiegłego miesiąca, można jedynie odnotować, że w porównaniu z wynikami z sierpnia o 2 punkty procentowe zmalał odsetek ocen pozytywnych - przypomina TNS Polska.

Jak podaje TNS Polska, jedna trzecia Polaków (34 proc.) uważa, że Ewa Kopacz dobrze wypełnia obowiązki premiera, przy czym 3 proc. badanych ocenia, że robi to zdecydowanie dobrze.

Ponad połowa społeczeństwa (54 proc.) źle ocenia pracę Ewy Kopacz - co trzeci badany uważa, że raczej (34 proc.), a co piąty ankietowany (20 proc.), że zdecydowanie źle pełni rolę premiera. 12 proc. Polaków nie wyraża zdecydowanej opinii w tej sprawie - informuje sondażownia.
.
W porównaniu z ubiegłym miesiącem o 4 punkty procentowe wzrósł udział ocen pozytywnych pracy premier Ewy Kopacz. O 5 punktów procentowych spadł natomiast odsetek ocen negatywnych.

Badanie przeprowadzono między 4 a 9 września 2015 r. na ogólnopolskiej próbie 1017 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia. TNS Polska zapytał Polaków o to, jak oceniają pracę rządu, premier Ewy Kopacz oraz prezydenta Andrzeja Dudy.


Skomentuj

  • Brak komentarzy.