REKLAMA

Sondaż wyborczy: Zwycięstwo PiS, Sejm bez Zjednoczonej Lewicy

Sondaż IBRiS : wybory parlamentarne 2015 - poparcie partii politycznych

24 września 2015 r.

» POWRÓT

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałby je PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 37,6 proc. głosów. W Sejmie zabrakłoby miejsca dla kandydatów Zjednoczonej Lewicy - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET.

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS w Sejmie znalazłoby się 6 partii. Platforma Obywatelska z wynikiem 27,3 proc. uplasowałaby się na drugim miejscu.

Trzecie miejsce z wynikiem niższym o prawie 20 punktów proc. miałaby Zjednoczona Lewica (7,8 proc.). Nie weszłaby jednak do Sejmu, bo nie przekroczyłaby progu dla koalicji, który wynosi 8 proc.

Z badania wynika, że do Parlamentu dostałyby się jeszcze Nowoczesna Ryszarda Petru (6 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.).

W Sejmie nie znalazłyby się natomiast partia KORWiN (3,6 proc.) i Partia Razem (0,6 proc.).

Wyniki sondażu IBRIS:

PiS – 37,6 proc.

PO – 27,3 proc.

Zjednoczona Lewica – 7,8 proc.

Nowoczesna Ryszarda Petru – 6,0 proc.

Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) – 5,0 proc.

Kukiz'15 – 5,0 proc.

KORWiN – 3,6 proc.

Partia Razem – 0,6 proc.

Nie wiem/trudno powiedzieć – 7,0 proc.

Frekwencja: 45,3 proc.

Sondaż przeprowadzono 24 września 2015 na próbie 1100 osób. Badanie zrealizowane zostało metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo - informuje Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.


Skomentuj

  • Brak komentarzy.