REKLAMA

10 kwietnia 2016 r. to pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej za rządów PiS

 • Autor: PAP/GP
 • 24 marca 2016 14:28
10 kwietnia 2016 r. to pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej za rządów PiS Sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu, prezydent zginał 10 kwietnia 2010 roku. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim, odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, a także msze i koncerty - są w planach PiS na 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypada 10 kwietnia.

Przedstawiciele partii wystąpili już do miasta o zgodę na zgromadzenie. Scenariusz obchodów jest podobny do tego z lat poprzednich, ale zawiera też kilka nowych elementów.

Tradycyjnie rozpoczną się one o godz. 8. mszą św. w intencji ofiar w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu. O godz. 8.41 przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano apel pamięci. Przywołane zostaną nazwiska wszystkich, którzy zginęli w katastrofie. Przedstawiciele PiS złożą wieniec przed Pałacem.

Następnie politycy PiS złożą w Warszawie kwiaty na grobach ofiar katastrofy m.in. na Cmentarzu Powązkowskim i Cmentarzu Bródnowskim.

Przeczytaj: Jarosław Kaczyński apelował do liderów innych formacji politycznych

Przez cały dzień na scenie w pobliżu Pałacu Prezydenckiego będą wyświetlane filmy poświęcone katastrofie, zaplanowany jest także m.in. koncert.

Na godz. 16.50 przed Pałacem Prezydenckim zaplanowane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, który współpracował z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jako minister w jego kancelarii. Bezpośrednio po wystąpieniu nastąpi odsłonięcie na Pałacu Prezydenckim tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu.

O godz. 19. odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Wcześniej odbędzie się koncert Chóru Archikatedry Warszawskiej. Po mszy spod katedry wyruszy marsz pamięci przed Pałac Prezydencki. Całość obchodów zakończy o 21.00 Apel Jasnogórski i wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Gość 2016-04-10 00:23:45
  Do Polka: a jeszcze lepiej jakby poszedł na uroczysty objad. twój POmyślunek zdradza cię
 • zbulwersowana 2016-04-10 00:22:22
  Do Polka: Szkodnica i człowiek bezmózgowiec , aby w takim dniu zadumy narodowej pisać takie bulwersujące komentarze , gdzie twoje wychowanie , moralność , szacunek dla niewinnych śp. ofiar katastrofy w dziejach narodu polskiego , sumienie w krzakach , a rozum ptaszki zjadły . Trzeba udać się di Instytutu Obróbki Plastycznej po nowe szare komórki mózgowe , bo te istniejące całkowicie do wymiany. Wstydź się haniebna osobo nazywać Polką w 6 rocznicę katastrofy smoleńskiej . Nie mieszaj do tego polityki i nie naśmiewaj się z Pana Jarosława . bo do pięt mu nie dorastasz.
 • Polka 2016-04-09 23:20:25
  Szkoda, że brat nie znajdzie czasu na odwiedzenie grobu... Katolicka posługa POLITYCE nie daje rady... PrzykreREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA