REKLAMA

135 gmin nie ma pełnowymiarowych sal gimnastycznych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 08 lutego 2016 14:01
135 gmin nie ma pełnowymiarowych sal gimnastycznych Budowa sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej (fot. mat.pras.)

• Ministerstwo sportu chce zapełniać salami gimnastycznymi „białe plamy” – gminy, gdzie takich obiektów brakuje.
• Minister Bańka podlicza, ile samorządów takich sal jeszcze nie posiada.
• Na 135 takich gmin, blisko 60 gmin planuje budowę sali w najbliższym czasie.

Jak podaje urząd gminy w Świdnicy, całą parą troczą się prace budowlane przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej, gdzie powstaje jednokondygnacyjna sala sportowa. Wartość inwestycji szacowana jest na 2,53 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017 na kwotę blisko 1 mln zł.

Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszczącą boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2.

- Ukierunkowanie gminnych priorytetów oświatowych na propagowanie zdrowego stylu życia, ma swoje podłoże w badaniach, jakie od kilku lat przeprowadzają studenci Koła Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wśród blisko 42% uczniów zauważono wady postawy w mniejszym, lub większym stopniu. Stąd też budowa kolejnej hali sportowej będzie dobrą wiadomością dla rodziców i dzieci uczęszczających do SP w Bystrzycy Górnej – dodaje wójt gminy.

Więcej przeczytasz na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA