REKLAMA

2,5 tys. zł na imprezę w klubie go-go. Ruch Kukiz'15 wytyka wydatki partiom politycznym

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 24 lutego 2016 19:48
2,5 tys. zł na imprezę w klubie go-go. Ruch Kukiz'15 wytyka wydatki partiom politycznym Kukiz pyta, ile zabrały podatnikom partie polityczne w ramach subwencji partyjnych w tej kadencji Sejmu. I odpowiada, publikując liczniki z kwotami, przypisane do konkretnego ugrupowania (fot. stoppartiokracji.pl)

• Ruch Kukiz'15 nie zgadza się z przymusowym dotowaniem partii przez podatników.
• Klub Pawła Kukiza wystartował ze stroną stoppartiokracji.pl.
• Informuje na niej o wydatkach partii politycznych i o przygotowanej przez siebie ustawie.

Klub Kukiz'15 uruchomił dzisiaj (24 lutego) stronę internetową stoppartiokracji.pl. Informuje na niej, że nie zamierza pobierać subwencji partyjnych.

"Proszę więc po dobroci o nieużywanie w stosunku do naszego Ruchu Obywatelskiego określenia „partia” i niewrzucanie nas do jednego wora z żyjącymi na koszt Obywateli" - apeluje Paweł Kukiz.

Jak czytamy, Kukiz'15 nie zgadza się z przymusowym dotowaniem partii przez podatników.

"Nie zgadza się na to również 2 mln obywateli, którzy wyrazili swoją opinię w referendum. Dlatego proponujemy reformę zasad finansowania partii politycznych, czyli: likwidację przymusowych subwencji dla partii z budżetu, możliwość dobrowolnego odpisu 5 zł od podatku na partie,
wymóg przekazywania minimum 15 proc. środków partii na Fundusz Ekspercki" - czytamy na stronie.

Kukiz'15 punktuje na stronie wydatki wszystkich partii z poprzedniej kadencji Sejmu:

fot. stoppartiokracji.pl

Pyta także, ile zabrały podatnikom partie polityczne w ramach subwencji partyjnych w tej kadencji Sejmu. I odpowiada, publikując liczniki z kwotami, przypisane do konkretnego ugrupowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA