REKLAMA

2 mln seniorów skorzystały z programu darmowych leków

  • Autor: PAP/JS
  • 20 marca 2017 18:01
2 mln seniorów skorzystały z programu darmowych leków Rząd przewiduje, że seniorzy będą stanowić nawet 40 proc. polskiego społeczeństwa (fot. pixabay)

Ok. 2 mln osób skorzystały dotąd z programu 75 plus, czyli darmowych leków dla seniorów - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• Rzecznik był pytany o politykę senioralną rządu.

• Oprócz programu darmowych leków wymienił: obniżenie wieku emerytalnego - do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn oraz podniesienie minimalnych emerytur do 1 tys. zł.

• Rafał Bochenek przypomniał też, że funkcjonuje program Senior Plus, rozpisany na lata 2015-2020.

Rzecznik mówił, że rząd realizuje bardzo wiele działań na rzecz seniorów, w tym m.in. program 75 plus. Zgodnie z nim od początku września osoby, które ukończyły 75. rok życia mają prawo do bezpłatnych leków z listy ogłoszonej przez resort zdrowia.

Bochenek podkreślił, że program od początku "cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem". "Od początku funkcjonowania tego programu skorzystało (z niego - red) prawie 2 mln seniorów i prawie 16 mln opakowań leków trafiło w ich ręce" - powiedział Bochenek powołując się na dane ministerstwa zdrowia.

Rzecznik podkreślił, że seniorzy to "wciąż powiększająca się grupa społeczna". Jak mówił, obecnie osób w wieku senioralnym, czyli takich, które ukończyły 60 lat jest w Polsce niecałe dziewięć milionów i w perspektywie lat ta liczba będzie "nieustannie wzrastać".

"Przewidujemy, że seniorzy będą stanowić nawet 40 proc. polskiego społeczeństwa. Dlatego rząd polski, rząd pani premier Beaty Szydło, realizuje szereg programów, które mają udzielić bezpośredniego, konkretnego wsparcia tej grupie społecznej" - powiedział Bochenek.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ściema Rządzacych 2017-03-21 10:43:36
    Darmowe leki dla seniorów to ściema. Mój ojciec miał dłuuuugą listę leków do kupienia i żaden z nich się nie kwalifikował. Może dają za darmo witaminki, które i tak by kosztowały po złotówce za opakowanie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA