REKLAMA

200 tys. zł dla WOŚP za zdjęcie pierwszej damy i 6,7 tys. zł za spinki prezydenta

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2017 14:14
200 tys. zł dla WOŚP za zdjęcie pierwszej damy i 6,7 tys. zł za spinki prezydenta Prezydent Andrzej Duda przekazał na aukcję spinki do mankietów (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• 200 tys. zł zasili konto WOŚP dzięki licytacji słynnego zdjęcia ze Światowych Dni Młodzieży z autografem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.
• Spinki do mankietów od prezydenta Andrzeja Dudy wylicytowano za ponad 6,7 tys. zł.
• Obie aukcje zakończyły się w środę (18 stycznia).

Słynne zdjęcie na lotnisku w podkrakowskich Balicach wykonał Jacek Łabędzki, gdy po powitaniu papieża Franciszka pierwsza dama witała się z zebranymi na płycie lotniska biskupami.

W zakończonej w środę licytacji zdjęcia uczestniczyły 24 osoby. Ostatecznie zaoferowano za nie 200 tys. zł, które zasilą konto fundacji.

Prezydent Andrzej Duda przekazał na aukcję spinki do mankietów, których używał podczas wizyty w Berlinie 11 grudnia ubiegłego roku. Para prezydencka wraz z prezydentem RFN Joachimem Gauckiem i jego partnerką Danielą Schadt wysłuchała wówczas koncertu zamykającego obchody 25-lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami.

Spinki prezydenta zostały wylicytowane za 6766 zł. W aukcji uczestniczyło 16 osób.

W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Wstępny zadeklarowany wynik tegorocznego Finału to 62 mln 418 tys. zł. Zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z Finałem - wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym.

Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł, a na konferencji zorganizowanej dzień później informowano o ponad 44 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA