REKLAMA

200 tys. zł z MSZ dla fundacji o. Rydzyka

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 marca 2016 17:09
200 tys. zł z MSZ dla fundacji o. Rydzyka Najwyższą dotację, w wysokości 200 tys. zł, otrzymała Fundacja "Lux Veritatis", należąca do o. Tadeusza Rydzyka (fot.:wikipedia.org/CC BY 2.0)

• Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło wyniki konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016".
• MSZ dofinansuje 36 projektów w łącznej wysokości 3,9 mln zł.
• Najwyższą dotację, w wysokości 200 tys. zł, otrzymała Fundacja "Lux Veritatis", należąca do o. Tadeusza Rydzyka.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w odpowiedzi na konkurs "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016" wpłynęło 160 ofert w łącznej wnioskowanej kwocie dofinansowania w wysokości  23,7 mln zł.

"Po dokonaniu ponownej oceny formalnej ofert o uzupełnienia nadesłane przez oferentów, 143 oferty spełniły wymogi formalne i przeszły do etapu oceny merytorycznej" - informuje resort.

MSZ ostatecznie wybrał 36 projektów, które otrzymają łącznie 3,9 mln zł dofinansowania. Wśród nich znalazła się Fundacja "Lux Veritatis", należąca do o. Tadeusza Rydzyka. Fundacja otrzymała najwyższe możliwe wsparcie - 200 tys. zł na projekt: "By pamięć o nich trwała".

Wiadomość o tak wysokim dofinansowaniu wzbudziła duże kontrowersje.

- Prawo i Sprawiedliwość szuka różnych możliwości, by spłacić swoje długi z kampanii wyborczej. Pytanie, dlaczego robi to z publicznych pieniędzy. To jest właśnie problem tej partii, ta niesamowita hucpa - mówił w rozmowie z Newsweek.pl poseł PO Rafał Trzaskowski.

Negatywnych komentarzy nie brakuje także na Twitterze.

Zobacz też: Fundacja o. Rydzyka otrzyma 26 mln zł odszkodowania

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA